سیستم تصفیه فاضلاب | شرکت مهندسی شاران صنعت

سیستمهای تصفیه فاضلاب

سیستمهای تصفیه فاضلاب

نصب سریع و آسان

برای نصب این پکیج ها نیاز به عملیات ساختمانی نمی باشد و متناسب با حجم فاضلاب، زمان مورد نیاز برای اجرا، از یک روز تا یک هفته می باشد.

هزینه پایین بهره برداری و تعمیر و نگهداری آسان

عملیات تصفیه در سیستم تصفیه فاضلاب Graf توسط سیستم کنترل هوشمند مدیریت و راهبری می گردد و نیاز به اپراتور نمی باشد. با توجه به حذف قطعات مکانیکی و الکترونیکی درون مخزن، ریسک خرابی به حداقل می‌رسد و تعمیرات و نگهداری پکیج تصفیه فاضلاب به آسانی انجام پذیر می باشد و با حذف قطعات برقی از درون مخزن، در مقابل برق گرفتگی ایمن و بی خطر می باشد.

آب بند بودن مخازن

یکی از مهمترین ویژگی این مخازن، عدم امکان ورود آب به آنها و یا خروج فاضلاب از مخازن به بیرون می باشدکه این مهم با به کار بردن نوارهای درزبندی ویژه در ساختار مخازن حاصل گردیده است و در مناطقی که سطح آب زیرزمینی بالا است این ویژگی بسیار حائز اهمیت است.

مصرف کم انرژی

تنها مصرف کننده انرژی این سیستم کمپرسور هوادهی است که مصرف آن نیز بسیار کم است.
این سیستم به ازای تصفیه هر متر مکعب فاضلاب، ۵۸/۰ کیلووات ساعت برق مصرف می کند.
نمودار شماره ۱ مربوط به مقایسه مصرف برق سالیانه روشهای مختلف تصفیه فاضلاب به ازای هر نفر به همراه مصرف برق سالیانه یک لامپ ۹ وات می باشد.

 

عدم اشغال فضا بر روی سطح زمین

مخازن این سیستم تصفیه فاضلاب به گونه ای طراحی شده که می باید در زیر زمین دفن گردد و امکان بارگذاری زنده تا ۵/۳ تن بر روی آن وجود دارد و همچنین می توان بر روی آن فضای سبز احداث نمود. این ویژگی برای پروژه هایی که سایت آن دارای محدودیت هایی می باشد، بسیار حائز اهمیت است.

با انتقال تأسیسات تصفیه فاضلاب از روی زمین به زیر سطح، عملاً دیگر نیازی به احداث سایت تصفیه خانه و حراست از آن نمی باشد و از لحاظ زیبایی بصری و ایمنی نیز نسبت به تصفیه خانه های روی زمین ارجحیت دارد.

قابلیت حمل آسان و امکان جابجایی مجدد
Graf تنها شرکتی در دنیا می باشد که مخازن ذخیره را به صورت دوپارچه تولید می کند. مخازن دو نیمه بسیار کم حجم تر از مخازن کامل می باشد و با توجه به وزن کم آن بدون نیاز به جرثقیل و توسط نفر در محل مونتاژ می گردد و حتی این قابلیت را دارد که در طی مدت زمان بهره برداری آنها را جابجا و مجدداً استفاده نمود.

 

امکان اجرا در شرایط متفاوت اقلیمی
به علت دفنی بودن مخازن در مناطق سردسیر امکان یخ زدگی فاضلاب وجود ندارد و در مناطق گرمسیر نیز از تبخیر بیش از حد فاضلاب و انتشار بوی بد جلوگیری به عمل می آید.

 

عدم نیاز به خطوط جمع آوری و انتقال فاضلاب
با بکار گیری پکیج های تصفیه فاضلاب گراف به صورت غیر مرکزی و مجزا، مخازن این سیستم در نزدیکترین فاصله ممکن به خروجی فاضلاب از ساختمان دفن می گردد و دیگر نیازی به جمع آوری فاضلاب کلیه ساختمان ها و انتقال آن به محل تصفیه خانه نمی باشد.

 

سازگاری با محیط زیست و مقاوم در برابر خوردگی
مخازن دفنی از موادی به نام Duralen ساخته می شود. این مواد از مقاومت و سختی قابل ملاحظه ای برخوردارند و در مقابل خوردگی نیز مقاوم می باشند. همچنین به راحتی قابل بازیافت می باشند.

قابلیت ترافیکی مخازن
با توجه به طراحی خاص این محصول امکان عبور ماشین و بارگذاری عمودی تا وزن ۵/۳ تن بر روی آن وجود دارد.

 

بهره برداری در شرایط کم باری و یا شوک ناشی از افزایش ناگهانی حجم ورودی
این پکیج ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر میزان فاضلاب ورودی به هر علتی (ترکیدگی لوله، به کار افتادن سیستم اطفای حریق و….) بیش از ظرفیت سیستم باشد، به طور خودکار فاضلاب ورودی سرریز و تخلیه می گردد و پس از برگشتن شرایط به حالت عادی مجدداً سیستم فعالیت خود را به صورت نرمال از سر می گیرد. از طرف دیگر سیستم کنترلی پکیج های گراف به گونه ای طراحی شده است که می توان برای زمانی که دبی ورودی فاضلاب قطع می گردد (تعمیرات، تعطیلی و…) آن را تنظیم نمود و سیستم به طور خودکار وارد حالت تعطیلات (vacation) می گردد. همچنین در پروژه هایی که چندین پکیج به صورت جداگانه نصب می گردد، در هنگام کاهش حجم ورودی فاضلاب به آنها می توان متناسب با روند کاهش دبی ورودی، یک یا چند دستگاه را از خط خارج نمود.

 

کیفیت بالای پساب تصفیه شده و قابلیت استفاده مجدد از آن
دستگاه تصفیه فاضلاب Graf، BOD5 و COD فاضلاب را تا ۹۴% کاهش می دهد.
پساب خروجی بدون بو و بی رنگ است و سطح پارامترهای کیفی آن از استانداردهای زیست محیطی ایران بالاتر می باشد و این پساب را می توان برای مصارفی از قبیل آبیاری فضای سبز، شسستشوی معابر، محوطه و پارکینگ‌ها و نیز آب مصرفی فلاش تانک، استفاده نمود و در صورت عدم نیاز می‌توان آنرا بدون هیچ گونه عملیات تصفیه تکمیلی مستقیماً به رودخانه و دریا و یا چاه تخلیه کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *