پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

 پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی چگونه کار می کند؟

طراحی سیستم های تصفیه فاضلاب توسط واحد فنی شرکت شاران صنعت و همگام با کارشناسان شرکت های معتبر جهان در زمینه تصفیه آب و فاضلاب از جمله شرکت Yara International  نروژ و شرکت Oxymem انگلیس و به صورت پتنت اختصاصی این شرکت انجام می گیرد.
در این طراحی ها کلیه موارد مهم از جمله کیفیت فاضلاب خروجی، اشغال فضای کمتر، طول عمر تصفیه خانه و تجهیزات مربوطه، عدم تولید بو و آلودگی‌های محیطی، اپراتوری آسانتر، کاهش هزینه های بهره برداری و بسیاری از نکات دیگر که از لحاظ علمی و تجربی به آن دست پیدا کرده ایم لحاظ شده است.
فرآیند تصفیه در تصفیه خانه های بیمارستانی تقریبا مشابه با تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی- انسانی میباشد با این تفاوت که در طراحی سیستم های تصفیه بیمارستانی میبایست بار آلودگی بیولوژیکی، آلودگیهای میکروبی، آلودگیهای رادیواکتیو و وجود مواد زائد جامد خطرناک و غیره بطور ویژه مورد توجه قرار گیرد.
مهمترین روش هایی که در طراحی پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی در شرکت شاران صنعت مورد استفاده قرار می گیرد به شرح ذیل می باشد:

۱- لجن فعال هوادهی گسترده (EAAS)

۲- لجن فعال با مدیای ثابت (IFAS)

۳- راکتور بیولوژیکی رشد چسبیده با مدیای متحرک (MBBR)

۴- راکتور پر و خالی شونده ناپیوسته (SBR)

۵- راکتور بیولوژیکی غشایی (MBR)

  • پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی برای چه محل هایی کاربرد دارد؟

فاضلاب بیمارستانها و مراکز درمانی عمومی و تخصصی

فاضلاب اوژانسها و مراکز جراحی

فاضلاب بیمارستان های روانپزشکی

  • پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی از لحاظ پساب تصفیه شده چه کیفیتی دارد؟

فلسفه وجودی شرکت های تصفیه آب و فاضلاب طراحی و ساخت سیستم هایی است که کیفیت پساب خروجی را به حد استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست ایران برساند. در غیر این صورت اجرای یک سیستم تصفیه هیچگونه توجیه فنی و اقتصادی نخواهد داشت.
بر اساس استاندارد سازمان حفاظت محیط زیست ایران فاضلاب تصفیه‌شده می‌تواند جهت یکی از مصارف زیر مورد استفاده قرار گیرد:

کشاورزی وآبیاری فضای سبز
تخلیه به چاه جاذب
تخلیه به آب های سطحی

  • پکیج تصفیه فاضلاب یا تصفیه خانه بتنی؟

یکی از سوال های متداول کارفرمایان مقایسه تصفیه خانه بتنی با پکیج های تصفیه فاضلاب است. جواب بسیار ساده است!
در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت زیاد باشد و لذا پس از طراحی ابعاد و تعداد مخازن از حد خاصی بیشتر شود؛ احداث تصفیه خانه بتنی از لحاظ فنی و اقتصادی بدون شک اولویت خواهد داشت مگر در مواردی که کارفرما قصد داشته باشد در آینده نزدیک محل تصفیه خانه را تغییر دهد. به عنوان مثال می‌توان به کمپ های کارگری اشاره کرد که معمولا کلیه تجهیزات این کمپ‌ها از جمله کانکس ها، کانتینرها و … به محل پروژه جدیدحمل می شوند.
در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت کم باشد معمولا پکیج های تصفیه از لحاظ فنی و اقتصادی توجیه‌پذیر خواهند بود. به خصوص در مواردی که کارفرما ترجیح می‌دهد تا در سایت خود از عملیات اجرایی تا حد امکان خودداری شود؛ این پکیج ها می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. در مواردی که تصفیه خانه به صورت پکیج انتخاب می شود، مقرر می‌گردد قبل از حمل پکیج از کارخانه شرکت سازنده بازدید به عمل آمده و مشخصات پکیج با مشخصات فنی که می بایست پیوست قرارداد باشد؛ مقایسه شود. البته این مقایسه به هیچ عنوان رافع مسئولیت سازنده در قبال گارانتی تجهیزات و تامین استاندارد مورد نظر نخواهد بود.
نکته: استفاده از سیستم سپتیک تانک ومتصل نمودن خروجی آن به چاه جاذب از لحاظ زیست محیطی عمل غیر مسئولانه و غیرقانونی است که هم اکنون در ایران به دلیل عدم نظارت کافی سازمان محیط زیست در برخی مناطق کشور به روش رایج جهت امحاء فاضلاب تبدیل شده است.
 در بسیاری از موارد که کارفرما هزینه اجرای تصفیه خانه فاضلاب را نداشته باشد استفاده از سپتیک به منظور حفاظت حداقلی از چاه جاذب و جلوگیری از ایجاد گرفتگی انجام می گیرد. البته به کارفرمای محترم اطلاعات لازم در ارتباط با عدم کیفیت مناسب فاضلاب خروجی از سپتیک داده می شود.

  • پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی چگونه ساخته می‌شود؟

پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی شرکت شاران صنعت در کارخانه این شرکت ساخته شده و پس از اتمام مراحل ساخت و نصب کلیه تجهیزات به محل پروژه حمل میشود. مهمترین هدف ما در ساخت پکیج ها کیفیت بالا، سرعت در تحویل و سهولت در نصب و راه اندازی می باشد.
پکیج تصفیه فاضلاب به گونه ای ساخته می‌شود که زمان و اقدامات لازم جهت نصب پکیج در محل پروژه به حداقل ممکن برسد.
پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت شاران صنعت از سه جنس زیر ساخت می شود:
۱- پکیج پیش ساخته فلزی
۲- پکیج پیش ساخته پلی اتیلن
۳- پکیج پیش ساخته کامپوزیتی
هر کدام از این روش های ساخت مزیت های خاص خود را دارد و با توجه به شرایط پروژه و ملاحظات فنی و اقتصادی جنس پکیج انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است جنس پکیج هیچ ارتباطی به کیفیت و فرآیند تصفیه ندارد.

قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی ساخت شرکت شاران صنعت با توجه به جنس و ظرفیت پکیج ها و همچنین نوع فرآیندی که به منظور تصفیه در این پکیج ها صورت می گیرد، متفاوت می باشد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و همچنین جهت اطلاع از قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب بیمارستانی می توانید با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمایید. 

کلمات کلیدی :

پکیچ تصفیه فاضلاب بیمارستانی

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب بیمارستانی

تصفیه فاضلاب بیمارستانها

تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب صنعتی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *