پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

پکیج تصفیه فاضلاب

 

  • پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی چگونه کار می‌کند؟

    طراحی سیستم های تصفیه فاضلاب توسط واحد فنی شرکت شاران صنعت و همگام با کارشناسان شرکت های معتبر جهان در زمینه تصفیه آب و فاضلاب از جمله شرکت Yara International نروژ و شرکت Oxymem انگلیس به صورت پتنت اختصاصی این شرکت انجام می گیرد.
در این طراحی ها کلیه موارد مهم از جمله کیفیت فاضلاب خروجی، اشغال فضای کمتر، طول عمر تصفیه خانه و تجهیزات مربوطه، عدم تولید بو و آلودگی‌های محیطی، اپراتوری آسانتر، کاهش هزینه های بهره برداری و بسیاری از نکات دیگر که از لحاظ علمی و تجربی به آن دست پیدا کرده ایم لحاظ شده است.
در فاضلاب های صنعتی با توجه به تنوع و بالا بودن بار آلودگی معمولاً ترکیبی از روشهای تصفیه مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مهمترین روش های تصفیه فاضلاب که معمولاً به صورت منفرد و یا در ترکیب با روش‌های دیگر در تصفیه فاضلاب های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، به شرح ذیل می باشد:

۱- روش اکسیداسیون پیشرفته (AOP)

۲- راکتور بیولوژیکی غشایی (MBR)

۳- روش های بیولوژیکی هوازی از جمله  (EAAS)

۴- روش های بیولوژیکی بی هوازی ازجمله (UASB) و (UABR)

۵- روش های فیزیکی شیمیایی

  • پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی برای چه صنایعی کاربرد دارد؟

    طراحی و ساخت سیستم های تصفیه فاضلاب صنعتی با توجه به تنوع صنایع و بار آلودگی بالای آن ها و ملاحظات فنی، اقتصادی و زیست محیطی از مهمترین ماموریت های شرکت شاران صنعت می باشد. مهمترین صنایع تولید کننده فاضلاب های صنعتی را می توان به شرح ذیل لیست نمود:
صنایع نفت، گاز و پتروشیمی
صنایع فولاد
صنایع خودرو سازی
صنایع غذایی و لبنی
صنایع آبکاری و پوشش فلزات
صنایع شیمیایی
صنایع دامداری، دامپروری، کشتارگاهی و تولید فرآورده های گوشتی
صنایع نساجی
صنایع تولید مواد بهداشتی و شوینده
صنایع رنگ
صنایع کاغذ سازی و مقوا سازی
صنایع تولید قند، شکر و ملاس
صنایع داروسازی
صنایع کانی های غیرفلزی
کارواش و فرش شویی

  • پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی از لحاظ پساب چه کیفیتی دارد؟

    در بسیاری از موارد صنایع ترجیح می دهند پساب تصفیه شده سیرکوله شود و به عنوان آب مورد نیاز در صنعت مربوطه مورد استفاده قرار گیرد. در این موارد با توجه به اولویت های فنی، اقتصادی و زیست محیطی تصمیم گیری خواهد شد.
در صورتی که پساب سیرکوله نشود بر اساس استاندارد سازمان محیط زیست ایران فاضلاب تصفیه‌ شده می‌تواند جهت یکی از مصارف زیر مورد استفاده قرار گیرد:

کشاورزی وآبیاری فضای سبز
تخلیه به چاه جاذب
تخلیه به آب های سطحی

  • پکیج تصفیه یا تصفیه خانه بتنی؟

    یکی از سوال های متداول کارفرمایان مقایسه تصفیه خانه بتنی با پکیج های تصفیه فاضلاب است. جواب بسیار ساده است!
در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت زیاد باشد و لذا پس از طراحی، ابعاد و تعداد مخازن از حد خاصی بیشتر شود؛ احداث تصفیه خانه بتنی از لحاظ فنی و اقتصادی بدون شک اولویت خواهد داشت مگر در مواردی که کارفرما قصد داشته باشد در آینده نزدیک محل تصفیه خانه را تغییر دهد. به عنوان مثال می‌توان به کمپ های کارگری اشاره کرد که معمولا کلیه تجهیزات این کمپ‌ها از جمله کانکس ها، کانتینرها و … به محل پروژه جدیدحمل می شوند.
در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت کم باشد معمولا پکیج های تصفیه از لحاظ فنی و اقتصادی توجیه‌پذیر خواهند بود. به خصوص در مواردی که کارفرما ترجیح می‌دهد تا در سایت خود از عملیات اجرایی تا حد امکان خودداری شود؛ این پکیج ها می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. در مواردی که تصفیه خانه به صورت پکیج انتخاب می شود، مقرر می‌گردد قبل از حمل پکیج از کارخانه شرکت سازنده بازدید به عمل آمده و مشخصات پکیج با مشخصات فنی که می بایست پیوست قرارداد باشد؛ مقایسه شود. البته این مقایسه به هیچ عنوان رافع مسئولیت سازنده در قبال گارانتی تجهیزات و تامین استاندارد مورد نظر نخواهد بود.
نکته: استفاده از سیستم سپتیک تانک ومتصل نمودن خروجی آن به چاه جاذب از لحاظ زیست محیطی عمل غیر مسئولانه و غیرقانونی است که هم اکنون در ایران به دلیل عدم نظارت کافی سازمان محیط زیست در برخی مناطق کشور به روش رایج جهت امحاء فاضلاب تبدیل شده است.
 در بسیاری از موارد که کارفرما هزینه اجرای تصفیه خانه فاضلاب را نداشته باشد استفاده از سپتیک به منظور حفاظت حداقلی از چاه جاذب و جلوگیری از ایجاد گرفتگی انجام می گیرد. البته به کارفرمای محترم اطلاعات لازم در ارتباط با عدم کیفیت مناسب فاضلاب خروجی از سپتیک داده می شود

.

  • پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی چگونه ساخته می‌شود؟

    پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی شرکت شاران صنعت در کارخانه این شرکت ساخته شده و پس از اتمام مراحل ساخت و نصب کلیه تجهیزات به محل پروژه حمل میشود. مهمترین هدف ما در ساخت پکیج ها کیفیت بالا، سرعت در تحویل و سهولت در نصب و راه اندازی می باشد.
پکیج های تصفیه فاضلاب به گونه ای ساخته می‌شود که زمان و اقدامات لازم جهت نصب پکیج در محل پروژه به حداقل ممکن برسد.
پکیج های تصفیه فاضلاب شرکت شاران صنعت از سه جنس زیر ساخت می شود:
۱- پکیج پیش ساخته فلزی
۲- پکیج پیش ساخته پلی اتیلن
۳- پکیج پیش ساخته کامپوزیتی
هر کدام از این روش های ساخت مزیت های خاص خود را دارد و با توجه به شرایط پروژه و ملاحظات فنی و اقتصادی جنس پکیج انتخاب خواهد شد. لازم به ذکر است جنس پکیج هیچ ارتباطی به کیفیت و فرآیند تصفیه ندارد.

قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی ساخت شرکت شاران صنعت با توجه به جنس و ظرفیت پکیج ها و همچنین نوع فرآیندی که به منظور تصفیه در این پکیج ها صورت می گیرد، متفاوت می باشد. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و همچنین جهت اطلاع از قیمت پکیج های تصفیه فاضلاب صنعتی می توانید با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمایید. 

کلمات کلیدی:

پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی

سیستم تصفیه آب

تصفیه آب ro

سیستم تزریق کلر

تصفیه فاضلاب

شرکتهای فعال در زمینه تصفیه فاضلاب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *