تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی – نانوایی و شیرینی پزی | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی

تصفیه فاضلاب صنایع آرد نان و شیرینی یا تصفیه پساب صنعت آرد نان و شیرینی به عنوان یکی از صنایع مورد نیاز در تمامی جوامع مطرح می شود. کارخانه های آرد و نان صنعتی امروزه در ایران تحت برندهای گوناگونی گسترش یافته اند. مهم ترین آلایندگی فاضلاب صنایع آرد نان و شیرینی همان مقادیر آلودگی های بیولوژیکی می باشد. محصولات و خدمات شاران صنعت در این زمینه شامل پکیج تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی و تصفیه خانه فاضلاب صنایع نان و شیرینی از جنس بتن مسلح است. این سیستم ها در انواع تصفیه فاضلاب نانوایی و شیرینی پزی کاربرد دارند.

 

انواع محصولات– تصفیه فاضلاب کارخانه های نان و شیرینی

در یک دسته بندی کلی می توان محصولات صنایع آرد، نان و شیرینی را به سه دسته تقسیم نمود:
تولید انواع آرد
تولید نان و کلوچه
تولید شیرینی
محصولات دیگر مانند بیسکوییت،کیک، دونات

 

اهمیت تصفیه فاضلاب صنایع نان و شیرینی

تصفیه فاضلاب صنعت نان و شیرینی یا به عبارتی تصفیه فاضلاب نانوایی و شیرینی پزی به دلیل اینکه این صنعت یکی از بزرگترین صنایع غذایی با طیف گسترده ای از محصولات را دربر می گیرد از اهمیت برخوردار است.

 

مشخصات فاضلاب صنایع نان و شیرینی

صنعت تولید نان و شیرینی یکی از مصرف کننده های اصلی آب در اروپا و آمریکاست و این محدوده مصرف از ۱۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰۰ گالن آب در یک روز می باشد. آب تا دمای۴۰ تا ۵۰ درجه سانتیگراد گرم شده و همراه با مواد شوینده صرف شستن میکسرها، غلتک ها و سینی ها میشود و بدین ترتیب بیش از نیمی از آب مصرفی به فاضلاب تبدیل می شود. آرد، شکر، روغن، گریس و مخمر مواد اصلی موجود در فاضلاب صنایع نان و شیرینی هستند. در حالت کلی صنایع تولید کننده نان آلایندگی کمتری دارند. فاضلاب صنایع نان و شیرینی سرشار از آلاینده های آبی، چربی، روغن و گریس و مواد جامد معلق می باشد.

 

روش های تصفیه فاضلاب صنعت نان و شیرینی

تصفیه فاضلاب صنایع آرد، نان و شیرینی معمولا شامل ترکیب روش های چربی گیری در صورت نیاز به همراه روش های بیولوژیکی هوازی و در برخی موارد بیهوازی می باشد. در صورت نیاز از روش های فیزیکی شیمیایی و فیلتراسیون نیز ممکن است استفاده شود.