تصفیه فاضلاب صنایع غذایی | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

امروزه گسترش کارخانجات صنایع غذایی به طور گسترده ای در سرتاسر جهان قابل ملاحظه می باشد و به تبع آن تصفیه فاضلاب تولیدی دراین صنایع نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. خدمات شرکت شاران صنعت در زمینه تصفیه فاضلاب غذایی شامل طراحی، مشاوره، ساخت، اجرا، نصب و راه اندازی تصفیه خانه بتنی و پکیج تصفیه فاضلاب به صورت کلید در دست EPC می باشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید به ادامه مطلب مراجعه نمایید. همچنین می توانید جهت کسب اطلاع از قیمت سیستم های تصفیه فاضلاب غذایی با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب

صنایع غذایی

بسته به نوع موادی که در این نوع صنایع تولید می­شود، کمیت و کیفیت فاضلاب این صنایع دارای نوسانات بسیار زیادی دارد. فاضلاب تولید شده در صنایع غذایی معمولا دارای مقادیر زیادی BOD، مواد معلق و چربی و روغن می­باشد. انتخاب روش تصفیه ای مناسب برای این صنایع بستگی به نوع فعالیت و محصول تولیدی دارد. در صنایعی که میزان پروتئین و مواد آلی در فاضلاب زیاد است می­توان از ترکیب دو روش بی هوازی و هوازی استفاده نمود. به صورتی که واحد بی هوازی به عنوان پیش تصفیه برای واحد هوازی قرار گیرد.

 

تصفیه فاضلاب غذایی

  • هوادهی متعارف و حوض های ته نشینی
  • لجن فعال
  • لاگون های هوادهی
  • تصفیه بی هوازی (باعث کاهش هزینه های بهره برداری می­شود و همچنین باعث تولید محصولات باارزشی از قبیل گاز متان می­شود).

به منظور تصفیه پیشرفته در این نوع صنایع از روشهایی از قبیل انعقاد و ته نشینی، فیلتر شنی تند و شناورسازی با هوای فشرده محلول استفاده می­شود.