دستگاه تصفیه آب آشامیدنی | شرکت شاران صنعت

دستگاه تصفیه آب آشامیدنی یا شرب به منظور تامین آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرد. آب تولیدی دستگاه می باید مطابق با استاندارد های آب آشامیدنی ( ملی و بین المللی ) باشد. این سیستم ها با توجه به اهمیت آب آشامیدنی بخش مهمی از صنعت تصفیه آب می باشند.

 

موارد کاربرد دستگاه آب آشامیدنی

در صورتی که آب مورد نیاز برای آشامیدن از طریق شبکه آبرسانی تامین شود تمامی استانداردهای روز دنیا در روند تصفیه آن رعایت شده ولی در شرایطی که آب مورد نیاز برای آشامیدن از طریق چاه های اختصاصی تامین شود باید توسط سیستمی تصفیه شود تا به استانداردهای لازم برای آشامیدن برسد. در همین راستا شرکت شاران صنعت ارائه دهنده انواع دستگاه تصفیه آب آشامیدنی می باشد.

 

مزایای دستگاه تصفیه آب آشامیدنی

تولید آب مطابق با استانداردهای آب آشامیدنی ( ملی و بین المللی )
نصب و راه اندازی آسان
طراحی دستگاه تصفیه آب آشامیدنی در ظرفیت های گوناگون از آب تولیدی منازل تا تامین آب شهر

 

روش های مورد استفاده در دستگاه تصفیه آب آشامیدنی

روش های فراوانی برای تصفیه آب آشامیدنی در دسترس می باشد که انتخاب هر یک از این روش ها بستگی به آنالیز آب مورد تصفیه دارد. از جمله این روش ها می توان به روش تعویض یون ( نرم سازی آب ) ، تقطیر ، اسمز معکوس و روش های فیلتراسیون استفاده کرد.

پکیج تصفیه آب آشامیدنی به روش تبادل یونی : در این روش با استفاده از رزین های تبادل یونی، یون های مختلف در آب مانند ترکیبات کلسیم و منیزیم ، فلوراید و نیترات از آب حذف می شوند. این روش معمولا برای آب های سخت ( آب های با غلظت بالای کلسیم و منیزیم ) و آبهایی که حاوی باریم ، رادیوم ، آهن محلول و منگنز هستند کاربرد دارد.

سیستم تصفیه آب آشامیدنی به روش تقطیر : در سیستم هایی که از روش تقطیر استفاده می شود، اساس کار بر پایه فرآیند تبخیر و جمع آوری بخارات می باشد. فرآیند تقطیر می تواند آلاینده هایی مانند سرب، نیترات، سدیم کلراید و اغلب آفت کش ها و ترکیبات آلی را حذف کند. از معایب این روش می توان به روند کند فرآیند و نیاز بالای فرآیند به آب ( به طور معمول یک سیستم تقطیر به ازای هر یک گالن آب تولیدی نیازمند ۵ گالن آب مصرفی می باشد ) اشاره کرد.

دستگاه تصفیه آب آشامیدنی به روش اسمز معکوس : در سیستم هایی که از روش اسمز معکوس برای تصفیه اب استفاده می شود ، آب از غشای نیمه تراوا که باعث حذف مواد معدنی از قبیل رادیوم ، سولفات ، کلسیم ، منیزیم ، پتاسیم ، سدیم ، نیترات ، فلوراید و فسفر می شود عبور می کند. این غشا همچنین باعث حذف برخی مواد آلی نیز می شود. اغلب اوقات در سیستم تصفیه آب آشامیدنی به روش اسمز معکوس از فیلتر کربنی و فیلتر شنی نیز به عنوان پیش تصفیه استفاده می شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب آشامیدنی

قیمت دستگاه تصفیه آب آشامیدنی به موارد زیر وابسته است :

روش استفاده جهت تصفیه
استاندارد آب آشامیدنی مورد نظر
کیفیت و برند تجهیزات
ظرفیت دستگاه از لحاظ تولید آب شرب