تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی – دارویی | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی - تصفیه پساب صنایع داروسازی - تصفیه فاضلاب صنایع دارویی - تصفیه فاضلاب داروسازی - تصفیه فاضلاب دارویی

تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی یا تصفیه پساب صنعت دارویی به عنوان تصفیه یکی از فاضلاب های صنعتی پیچیده و سمی مطرح می باشد. در برخی از این فاضلاب ها آلودگی های ویژه ای وجود دارند که بسیار برای محیط زیست مخاطره آمیز هستند و همین امر ضرورت تصفیه فاضلاب در این صنایع را توجیه می کند.

محصولات و خدمات این شرکت در این مورد شامل پکیج تصفیه فاضلاب صنایع داروسازی و تصفیه خانه فاضلاب دارویی از جنس بتن مسلح است.

 

تعریف صنایع داروسازی – فاضلاب داروسازی

صنایع داروسازی قسمتی از صنایع شیمیایی هستند که در زمینه تولید دارو و محصولات دارویی فعالیت می نمایند.

 

انواع کارخانجات داروسازی – تصفیه فاضلاب داروسازی

صنایع داروسازی با توجه به نوع فرآیندهای تولید به پنچ گروه اصلی زیر تقسیم می شوند که معمولا روش های تصفیه فاضلاب داروسازی به این فرایند های تولید وابسته می باشد:

کارخانجات تخمیری
کارخانجات سنتز مواد شیمیایی آلی
کارخانجات سنتز مواد آلی/ تخمیری
کارخانجات تولید محصولات بیولوژیکی
کارخانجات آماده سازی، فرمولاسیون و ترکیب مواد دارویی

 

مهمترین محصولات دارویی – تصفیه فاضلاب دارویی

گروه دارویی : آنتی بیوتیک ها ، ضد عفونی کننده ها ، ویتامین ها ، هورمون ها ، محرک ها ، مواد مغذی درمانی و غیره
گروه بیولوژیکی : واکسن ها ، سرم ها ، آنتی ژن ها ، توکسوئیدها و غیره
گروه گیاهی : کدئین ، مورفین ، آلکالوئیدها و غیره

 

اهمیت تصفیه فاضلاب صنایع تولید دارو

فاضلاب داروسازی با توجه به انواع آلاینده های خطرناک می بایست قبل از تخلیه به محیط زیست به صورت کامل بی خطر و تصفیه شوند.

تصفیه فاضلاب دارویی

تصفیه فاضلاب دارویی

 

مشخصات فاضلاب صنایع داروسازی

طراحی و اجرای یک سیستم کارامد جهت تصفیه فاضلاب داروسازی نیازمند شناختی کامل از مواد دارویی تولیدی و مشخصات دقیق فاضلاب تولید شده از نظر کیفی و کمی است. کارخانه محصولات دارویی معمولا فاضلابی با مقادیر بالای BOD و COD را تولید می نمایند. فاضلاب ممکن است حاوی انواع مواد خطرناک باشد که می بایست به طور دقیق مورد بررسی و تصفیه قرار گیرد.

 

روش های تصفیه پساب صنایع داروسازی

فاضلاب صنایع داروسازی با توجه به ماهیت و ویژگی های مختص به آن معمولا از تلفیقی از روش های تصفیه فیزیکی شیمیایی و روشهای تصفیه بیولوژیکی به همراه سایر روش های پیشرفته تصفیه فاضلاب مانند اکسیداسیون پیشرفته مورد تصفیه قرار می گیرند.

 

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی

استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنایع دارویی وقتی میزان دبی فاضلاب کم تر و پیرو آن اندازه پکیج کوچک تر می گردد به لحاظ اقتصادی اولویت می یابد.

 

تصفیه خانه فاضلاب صنایع داروسازی

استفاده از تصفیه خانه فاضلاب صنایع داروسازی وقتی میزان دبی فاضلاب بیش تر و پیرو آن اندازه تصفیه خانه بزرگ تر می گردد به لحاظ اقتصادی اولویت می یابد.