دستگاه تصفیه آب استخر | شرکت شاران صنعت

دستگاه تصفیه آب استخر

به منظور تصفیه آب استخر پارامترهای متفاوتی باید کنترل و پایش شوند تا سیستم تصفیه آب استخر بتواند با کارآیی بالا عملیات تصفیه را انجام دهد. سه فاکتور اصلی باید در تصفیه آب استخر در نظر گرفته شوند که شامل فاکتور فیزیکی (فیلتراسیون و سیرکولاسیون آب)، فاکتور شیمیایی (کنترل رسوبات و خوردگی) و فاکتور بیولوژیکی (کنترل مواد ضدعفونی کننده و جلبکها در آب استخر) می باشد. هر کدام از این فاکتورها باید قبل از انجام عملیات تصفیه به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. در بحث کنترل فیزیکی کیفیت آب استخر مهمترین واحد، فیلتراسیون است. به منظور فیلتراسیون آّب استخر می توان از فیلترهای کارتریج و فیلتر شنی استفاده کرد. در بخش بازچرخش آب استخر نیز از واحد فیلتراسیون استفاده می شود. یکی دیگر از پارامترهایی که باید در بحث کنترل فاکتورهای فیزیکی رعایت شود، بحث کنترل روغن و چربی است که در صورت نیاز باید توسط سیستم های مناسب از آب حذف شود.

در کیفیت آب استخر از نقطه نظر شیمیایی فاکتورهای زیر بسیار حائز اهمیت هستند.

فاکتور شیمیایی بازه ایده آل
PH ۷/۲ – ۷/۸
قلیائیت کل ۸۰ – ۱۲۰
سختی کلسیم ۱۰۰- ۴۰۰
تولید مواد معدنی
TDS ۲۵۰ – ۱۵۰۰

 

در نهایت در بحث کیفیت بیولوژیکی آب استخر، حضور میکروارگانیسمها باید توسط روشهای مختلف ضدعفونی آب استخر کنترل شود. طراحی سیستم تصفیه آب استخر با در دست داشتن آنالیز کامل آب ورودی به دستگاه و میزان آب مورد نیاز کاملا امکان پذیر است. در همین راستا شرکت شاران صنعت با استفاده از روشهای مختلف نظیر اسمز معکوس قادر به طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی دستگاه تصفیه آب استخر (pool water treatment system) و همچنین بهره برداری و بهینه سازی انواع پکیج تصفیه آب استخر می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشخصات فنی و قیمت دستگاه تصفیه آّب استخر می توانید با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمائید.