دستگاه تصفیه آب استخر شنا | شرکت شاران صنعت

دستگاه تصفیه آب استخر

دستگاه تصفیه آب استخر شنا و پارک آبی به منظور تصفیه آب و تامین آب سالم و بهداشتی و همچنین بازچرخانی آب استخر شنا به کار می رود.

 

استاندارد آب تصفیه شده جهت دستگاه تصفیه آب استخر شنا

با توجه به اینکه استاندارد مشخصی جهت آب استخر های شنا موجود نمی باشد عملا استاندارد آب آشامیدنی جهت طراحی و ساخت دستگاه تصفیه آب استخر شنا مد نظر قرار می گیرد. برای آشنایی با این استاندارد به صفحه مربوطه مراجعه کنید.

 

مزایای دستگاه تصفیه آب استخر

کاهش مصرف آب
تضمین سلامت و بهداشت افراد
کاهش هزینه ها و مشکلات سیستم تاسیسات

 

مبانی طراحی پکیج تصفیه آب استخر

طراحی سیستم تصفیه آب استخر با در دست داشتن آنالیز کامل آب ورودی به دستگاه و میزان آب مورد نیاز امکان پذیر است.

 

بهره برداری از سیستم تصفیه آب استخر

دستگاه تصفیه آب استخر به صورت کامل در کارخانه شرکت شاران صنعت ساخته و به آسانی در محل پروژه نصب و راه اندازی می شود. این سیستم دارای امکان برقراری حداکثر سطح اتوماسیون می باشد تا امکان بهره برداری و نگهداری آن با سهولت زیاد فراهم شود.

 

روش های تصفیه دستگاه تصفیه آب استخر

سه فاکتور اصلی باید در تصفیه آب استخر در نظر گرفته شوند که شامل فاکتور فیزیکی ( فیلتراسیون و سیرکولاسیون آب ) ، فاکتور شیمیایی ( کنترل رسوبات و خوردگی ) و فاکتور بیولوژیکی ( کنترل مواد ضدعفونی کننده و جلبک ها در آب استخر ) می باشد. هر کدام از این فاکتورها باید قبل از انجام عملیات تصفیه توسط دستگاه تصفیه آب استخر به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند.

در بحث کنترل فیزیکی کیفیت آب استخر مهمترین واحد، فیلتراسیون است. به منظور فیلتراسیون آّب استخر می توان از فیلترهای کارتریج و فیلتر شنی استفاده کرد. در بخش بازچرخش آب استخر نیز از واحد فیلتراسیون استفاده می شود. یکی دیگر از پارامترهایی که باید در بحث کنترل فاکتورهای فیزیکی رعایت شود بحث کنترل روغن و چربی است که در صورت نیاز باید توسط سیستم تصفیه آب استخر از آب حذف شود.
در نهایت در بحث کیفیت بیولوژیکی آب استخر حضور میکروارگانیسم ها باید توسط روشهای مختلف ضدعفونی آب استخر کنترل شود.

 

قیمت دستگاه تصفیه آب استخر

قیمت دستگاه تصفیه آب به ظرفیت استخر ، کیفیت آب ورودی و استاندارد آب مورد نظر جهت استخر بستگی دارد.