تصفیه فاضلاب هتل | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب هتل - تصفیه فاضلاب مسافرخانه

تصفیه فاضلاب هتل با توجه به اینکه محل سکونت مسافرین و میهمانان هستند بسیار شبیه به تصفیه فاضلاب بهداشتی می باشد که البته تفاوت هایی نیز وجود دارد. در هتل ها معمولا به دلیل وجود رستوران که گاهی علاوه بر میهمانان به صورت عمومی نیز خدمات ارائه می نماید فاضلاب رستوران و آشپزخانه به صورت متمرکز و با نسبت حجم بیشتری می باشد.

همچنین وجود خدماتی از قبیل لاندری و خشکشویی نیز در هتل ها به صورت متمرکز انجام شده که دارای حجم بالایی از دترجت و سایر مواد شیمیایی می باشند و در سیستم تصفیه فاضلاب مسافرخانه و هتل می بایست لحاظ شود.

 

آلاینده های اصلی فاضلاب هتل

چربی و روغن Oil ، دترجنت و مواد شوینده ، مواد جامد معلق TSS ، اکسیژن خواهی شیمیایی COD و اکسیژن خواهی بیولوژیکی BOD مهترین مواد و پارامتر های آلاینده هستند.

 

مقدار تولید فاضلاب هتل

میزان فاضلاب تولیدی در هتل بر اساس تعداد میهمانان هتل و با توجه به سایر خدمات عمومی هتل جهت رستوران ، خشکشویی و غیره محاسبه می شود.

 

روش های تصفیه پساب هتل

روش های تصفیه فاضلاب هتل معمولا شامل روش های بیولوژیکی هستند که متداول ترین آن ها فرایند لجن فعال به خصوص روش لجن فعال هوادهی گسترده EAAS می باشد.

 

تصفیه خانه فاضلاب هتل

در تصفیه فاضلاب هتل های بسیار بزرگ با تعداد میهمانان بالا که حجم فاضلاب تولید شده در آن ها زیاد است احداث تصفیه خانه بتنی فاضلاب هتل اقتصادی تر هست.

 

پکیج تصفیه فاضلاب هتل

در تصفیه فاضلاب هتل های متوسط و کوچک با تعداد میهمانان کمتر بخاطر اینکه حجم فاضلاب تولید شده در این هتل ها کمتر است پکیج تصفیه فاضلاب هتل اقتصادی تر هست.