تصفیه آب چاه – تصفیه آب زیرزمینی | شرکت شاران صنعت

تصفیه آب چاه

تصفیه آب چاه یا تصفیه آب زیرزمینی به عنوان یکی از منابع اصلی آب مطرح می باشد که عموما از کیفیت مناسبی جهت استفاده در مصارف گوناگون برخوردار است. جهت آشنایی با مطالب کلی تر به صفحه تصفیه آب مراجعه کنید.

 

اهمیت تصفیه آب چاه – آب های زیرزمینی

با توجه به برداشت های بی رویه آب و از طرف دیگر ورود مواد آلاینده و انواع پساب ها به آب های زیرزمینی امروزه آب بسیاری از چاه ها روز به روز از لحاظ کیفی شرایط نامناسب تری پیدا می کنند.

 

معیار های انتخاب روش تصفیه آب زیرزمینی

برای انتخاب بهترین روش تصفیه آب چاه ابتدا باید مواردی نظیر مشخصات کیفی آب ، میزان جریان آب ، دما و غیره پایش شود. پس از آنالیز کامل آب باید مورد مصرف آب مشخص شود. حال می توان با استفاده از آنالیز کامل آب چاه بهترین روش تصفیه را انتخاب نمود.

 

روش های تصفیه آب چاه – زیر زمینی

به منظور استفاده از آب چاه برای مصارف مختلف می توان از روش های مختلفی برای تصفیه آب استفاده کرد. از فرایندهایی که به منظور تصفیه آب چاه مورد استفاده قرار می گیرند می توان به سیستم اسمز معکوس ، سیستم تبادل یونی ، فیلتراسیون کربنی ، ضدعفونی با روش های مختلف و یا ترکیبی از تمامی این روش ها اشاره کرد.

 

تصفیه آب چاه برای شرب – آشامیدنی

تصفیه آب چاه برای شرب یا آشامیدنی در بسیاری از مناطق دنیا تنها گزینه برای دسترسی به آب قابل آشامیدن در حال حاضر می باشد.

 

تصفیه آب چاه برای استخر – آشامیدنی

تصفیه آب چاه برای استخر در بسیاری از موارد برای استخرهای عمومی ، خصوصی و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

اهمیت حذف آهن در آب چاه

یکی از نکاتی که در تصفیه آب چاه بسیار حائز اهمیت است امکان حضور مقادیر زیادی آهن در آب چاه است که باید از آب حذف شود. در صورتیکه آب برای مصرف آشامیدنی مورد استفاده قرار گیرد حداکثر مقدار پیشنهادی آن ۰/۳ میلیگرم در لیتر است و در صورتی که بیشتر از این مقدار باشد باید از آب حذف شود. از روش های حذف آهن از آب می توان به روش هوادهی ، فیلتراسیون و تبادل یونی اشاره کرد.

 

دستگاه تصفیه آب چاه – دستگاه تصفیه آب زیرزمینی

دستگاه تصفیه آب چاه به منظور تصفیه آب های زیرزمینی و آب چاه ها و بر اساس کیفیت مورد نیاز طراحی ، ساخته ، نصب و راه اندازی می شود.