پکیج فلزی تصفیه فاضلاب | شرکت شاران صنعت

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

پکیج فلزی تصفیه فاضلاب به شکل از پیش ساخته در کارگاه شرکت شاران آماده سازی شده و سپس به سایت پروژه مربوطه حمل می گردد. این پکیج از لحاظ فرایند تصفیه فاضلاب به گونه ای طراحی می شود تا پساب خارج شده منطبق با مقررات سازمان محیط زیست و یا جهت استفاده مجدد از پساب خروجی تصفیه شده باشد. همچنین از لحاظ سازه ای پکیج فلزی نسبت به سایر انواع پکیج تصفیه فاضلاب دارای استحکام بالایی بوده و باتوجه به استاندارد و کیفیت رنگ آمیزی از لحاظ خوردگی نیز دارای مقاومت بالایی می باشد.

 

مزایای پکیج فلزی تصفیه فاضلاب از لحاظ فرایندی

راندمان فرایندی بالا
سهل بودن ساخت و نصب و بهره برداری
طراحی با شیوه مدولار
ظاهر شکیل و زیبای پکیج فلزی تصفیه فاضلاب
انجام نشدن کارهای سازه ای در مکان کارفرما
سازه با استحکام بسیار بالا
پوشش دهی رنگ با مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی
قابلیت جابجا نمودن پکیج تصفیه فاضلاب فلزی

 

روش های تصفیه در پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

باتوجه به نوع فاضلاب ورودی به پکیج از انواع روش ها استفاده می شود که می توانید در صفحه روش های تصفیه فاضلاب با آن ها آشنا شوید.

 

نحوه اجزای پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

پکیجهای فلزی تصفیه فاضلاب معمولا از ورق های فلزی با ضخامت مناسب ساخته می شوند. این ورق ها بوسیله یک کلاف با قوطی فلزی یا ناودانی فلزی در دیواره ها و کف پکیج مقاوم سازی می شوند. جوشکاری ورق ها و ساپورت های پکیج فلزی تصفیه فاضلاب به وسیله دستگاه جوش برق و با الکترودهای ۶۰۱۳ یا ۷۰۱۸ و یا با دستگاه CO2 انجام می شود.

پس از مونتاژ کف و کلیه دیواره های پکیج و اتمام جوشکاری و همچنین نصب سایر متعلقات فلزی مانند پل های دسترسی و پلکان و نرده ها پکیج آماده عملیات سند بلاست می باشد. عملیات سند بلاست بر روی پکیج های فلزی تصفیه فاضلاب با استاندارد SA2.5 انجام می شود. پس از سند بلاست عملیات رنگ آمیزی مطابق با استانداردهای موجود انجام می شود. سپس انواع تجهیزات الکترومکانیکال پکیج بر روی آن نصب شده و  آماده حمل به محل سایت پروژه خواهد بود.

 

مقایسه پکیج تصفیه فاضلاب فلزی با تصفیه خانه با سازه بتنی

در دبی های پایین ساخت پکیج فلزی تصفیه فاضلاب نسبت به ساخت سازه بتنی از لحاظ مالی دارای صرفه ی بیشتری است. از لحاظ مشخصات فنی هر دوی این روش ها از لحاظ فرایندی ، سازه ای و مقاومت خوردگی در صورت طراحی و اجرای صحیح کاملا مناسب و مورد تایید می باشند.

 

مقایسه پکیج فلزی با پکیج پلی اتیلنی

مزیت پکیج فلزی تصفیه فاضلاب در مقابل پکیج پلی اتیلنی شامل مقاومت بالای سازه ای و امکان شکل پذیری مناسب تر جهت اجرای انواع اشکال و سطوح برای طراحی های فرایندی گوناگون می باشد. مزیت پکیج پلی اتیلنی در امکان دفن پکیج و همچنین مقاومت بسیار بالای آن در برابر خوردگی می باشد.

 

قیمت پکیج فلزی تصفیه فاضلاب

قابل توجه ترین مواردی که در قیمت پکیج فلزی تصفیه فاضلاب تاثیر می گذارد بدین ترتیب هست:

کیفیت ورق و آهن آلات مورد استفاده در ساخت پکیج
ضخامت ورق و همچنین ابعاد و ضخامت و نحوه چینش ساپورت ها
سازنده و کیفیت تجهیزات
روش تعیین شده برای تصفیه
پارامتر های کیفی فاضلابی که می بایست تصفیه گردد
حجم ورودی فاضلاب به پکیج فلزی تصفیه پساب
استاندارد خروجی پساب