تصفیه فاضلاب صنایع غذایی | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

تصفیه فاضلاب صنایع غذایی یا تصفیه پساب صنعت غذایی شامل تصفیه فاضلاب مجموعه گسترده ای از صنایع گوناگون است که در زمینه تولید مواد غذایی فعالیت می کنند. با توجه به تنوع زیاد صنایع غذایی انتخاب سیستم تصفیه می بایست بر اساس بررسی و آنالیز دقیق فاضلاب صورت گیرد. محصولات و خدمات این شرکت در این زمینه شامل پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی و تصفیه خانه فاضلاب صنعت غذایی از جنس بتن مسلح است.

 جهت کسب اطلاعات در زمینه طراحی و ساخت پکیج های فاضلاب موجود در صنایع به صفحه پکیج تصفیه فاضلاب صنعتی مراجعه فرمایید.

 

تعریف صنایع غذایی – فاضلاب غذایی

صنایع غذایی به صنایعی گفته می‌شود که مواد خام غذایی گیاهی و حیوانی در آن برداشت، تولید، و فرآوری شده و جهت مصرف آماده می‌شود. صنایع غذایی شامل کلیه عملیاتی است که پس از برداشت و صید محصولات زراعی و باغی و یا ذبح دام و طیور انجام می گردد و این مواد خام را به مواد غذایی آماده جهت مصرف تبدیل می نماید.

 

تصفیه فاضلاب انواع صنایع غذایی

انواع صنایع غذایی که در فرایند آن ها فاضلاب تولید شده و نیازمند به سیستم تصفیه فاضلاب صنایع غذایی هستند به شرح ذیل می باشد:
لبنیات – قند و شکر – فراورده های گوشتی – نان – بیسکویت، کیک و کلوچه – شیرینی و شکلات – آبمیوه و نوشیدنی های میوه ای یا گیاهی بدون گاز – کنسانتره آبمیوه و سبزی، پوره میوه و سبزی – آب معدنی، آب آشامیدنی و آب های طعم دار – آبلیمو، آبغوره و سرکه – روغن خوراکی – ماکارونی و رشته – ماءالشعیر، نوشابه گازدار و آبمیوه گازدار – خمیرمایه – سسهای سرد و گرم – کنسرو – چای، دمنوش گیاهی و قهوه – اسنک، غلات حجیم شده و تنقلات – عسل، مربا و مارمالاد

 

اهمیت تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

صنایع غذایی به عنوان یکی از صنایع اساسی مورد نیاز انسان در کلیه شهر ها و منطق ایران گسترده است و تصفیه فاضلاب صنایع غذایی می تواند اهمیت زیادی در حفاظت از محیط زیست و کاهش مصرف آب داشته باشد.

 

مشخصات فاضلاب صنایع غذایی

باتوجه به تنوع صنایع غذایی هر کدام از این صنایع دارای مشخصات و ویژگی های خاص خود می باشند. اما ویژگی که در اکثر آن ها مشترک است این است که به دلیل وجود مواد گیاهی و یا حیوانی در این صنایع معمولا فاضلاب صنایع غذایی دارای مقادیر بالایی از مواد آلی بوده و میزان BOD و COD در آن ها معمولا بالا می باشد.

 

روش های تصفیه فاضلاب صنعت غذایی

در صنایع غذایی که معمولا میزان پروتئین و مواد آلی در فاضلاب زیاد است معمولا از روش های بیولوژیکی جهت تصفیه فاضلاب استفاده می شود. در صورت بالا بودن مقادیر BOD و COD معمولا از ترکیبی از روش های بیهوازی و هوازی استفاده می شود.
در صورت وجود انواع چربی و مواد معلق معمولا از روش های چربی گیری و فیزیکی شیمیایی نیز استفاده می شود.

 

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع غذایی در مقادیر دبی زیادتر و ابعاد کوچکتر پکیج از نظر اقتصادی اولویت می یابد.

 

تصفیه خانه فاضلاب صنایع غذایی

تصفیه خانه فاضلاب صنایع غذایی در مقادیر دبی زیادتر و ابعاد کوچکتر پکیج از نظر اقتصادی اولویت می یابد.