پکیج تصفیه فاضلاب و پساب | شرکت شاران صنعت

پکیج تصفیه فاضلاب - پکیج تصفیه پساب - شرکت های سازنده پکیج تصفیه فاضلاب - دستگاه تصفیه فاضلاب

پکیج تصفیه فاضلاب به صورت پیش ساخته در کارخانه شاران صنعت آماده و به محل پروژه حمل می شود و لذا طراحی ، مشاوره ، ساخت ، اجرا ، نصب و راه اندازی پکیج های تصفیه به صورت کلید در دست EPC می باشد.

از لحاظ کیفیت فاضلاب تصفیه شده کلیه محصولات شرکت شاران صنعت به منظور رساندن مشخصات پساب تصفیه شده مطابق با حداکثر غلظت آلاینده ها در پساب خروجی طبق قوانین سازمان محیط زیست ایران می باشد. همچنین در مواردی که هدف از استقرار پکیج استفاده مجدد از پساب خروجی در یک فرآیند خاص صنعتی و موارد مشابه دیگر باشد طراحی پکیج بر اساس آنالیز پساب خروجی مورد نیاز انجام می شود. جهت کسب اطلاعات کلی در مورد فرآیندها به صفحه تصفیه فاضلاب مراجعه نمایید. برای کسب اطلاعات کلی در مورد سیستم های تصفیه شرکت شاران صنعت به عنوان یکی از شرکت های سازنده پکیج تصفیه فاضلاب ادامه مطلب را مطالعه فرمایید.

محصولات: پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی صنعتی بیمارستانی  خانگی  خاکستری

 

مزایای پکیج تصفیه پساب

راندمان بسیار بالا در تصفیه فاضلاب مطابق استانداردهای سازمان حفاظت محیط زیست
طراحی به صورت مدولار با قابلیت ارتقاء
سهولت و سرعت بالا در ساخت ، نصب و راه اندازی پکیج های پیش ساخته
قابلیت حمل و جابجایی حتی پس از نصب و راه اندازی
قابلیت طراحی و ساخت در تمامی ابعاد دلخواه متناسب با فضای در دسترس
حجم کم و شکل ظاهری مناسب سیستم تصفیه
عدم ایجاد بو و آلودگی های محیطی
عدم نیاز به انجام عملیات ساختمانی در محل پروژه
سهولت در بهره برداری ، تعمیر و نگهداری سیستم
امکان اجرای دستگاه تصفیه فاضلاب در شرایط اقلیمی متفاوت
سازه کاملا مستحکم و مقاوم در برابر خوردگی
سازگاری با شرایط آب و هوایی اغلب مناطق کشور

 

اجزای پکیج تصفیه فاضلاب

با توجه به کیفیت فاضلاب ورودی و کیفیت پساب خروجی که مد نظر است سیستم تصفیه دارای واحدهای مختلفی خواهد بود. تعداد این واحد ها و انواع آنها بستگی به فرآیندی دارد که برای پکیج در نظر گرفته شده است. به این منظور می توان از انواع روشها و فرآیندها در بهره برد. تعدادی از این فرآیند ها به شرح زیر می باشند.
فرآیند لجن فعال با هوادهی گسترده (EAAS)
فرآیند لجن فعال با بستر ثابت (IFAS)
فرآیند بیوراکتور غشایی با بستر متحرک (MBBR)

 

جنس پکیج تصفیه فاضلاب

پکیج ها با توجه به کاربردی که دارند و همچنین فضایی که برای نصب آنها تعبیه شده است، می تواند به دو شکل دفنی و یا غیر دفنی طراحی و نصب شود. پکیج تصفیه فاضلاب به صورت متداول از جنس های فلزی ، پلی اتیلنی و کامپوزیتی ساخته می شوند. جنس پکیج ارتباطی به کیفیت و فرآیند تصفیه ندارد. بعلاوه هر کدام از روش های ساخت دارای مزیت های خاص خود است که با توجه به شرایط و ملاحظات فنی و اقتصادی، تعیین می شود.

 

مقایسه پکیج تصفیه فاضلاب با تصفیه خانه با سازه بتنی

در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت زیاد باشد و لذا پس از طراحی ابعاد و تعداد مخازن از حد خاصی بیشتر شود؛ احداث تصفیه خانه بتنی از لحاظ فنی و اقتصادی بدون شک نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب اولویت خواهد داشت مگر در مواردی که کارفرما قصد داشته باشد در آینده نزدیک محل تصفیه خانه را تغییر دهد. به عنوان مثال می‌توان به کمپ های کارگری اشاره کرد که معمولا کلیه تجهیزات این کمپ‌ها از جمله کانکس ها، کانتینرها و … به محل پروژه جدید حمل می شوند.
در مواردی که دبی فاضلاب به نسبت کم باشد معمولا پکیج تصفیه فاضلاب از لحاظ فنی و اقتصادی توجیه‌پذیر خواهند بود. به خصوص در مواردی که کارفرما ترجیح می‌دهد تا در سایت خود از عملیات اجرایی تا حد امکان خودداری شود؛ پکیج می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

 

پکیج تصفیه فاضلاب در مقایسه با سپتیک تانک

استفاده از سیستم سپتیک تانک به جای پکیج تصفیه فاضلاب و متصل نمودن خروجی آن به چاه جاذب از لحاظ زیست محیطی عمل غیر مسئولانه و غیرقانونی است که هم اکنون در ایران به دلیل عدم نظارت کافی سازمان محیط زیست در برخی مناطق کشور به روش رایج جهت امحاء فاضلاب تبدیل شده است.
در بسیاری از موارد که کارفرما هزینه اجرای پکیج را ندارد استفاده از سپتیک به منظور حفاظت حداقلی از چاه جاذب و جلوگیری از ایجاد گرفتگی انجام می گیرد. البته کارفرما ی محترم باید اطلاعات لازم در ارتباط با عدم کیفیت مناسب فاضلاب خروجی از سپتیک را داشته باشد.

 

کاربرد پکیج تصفیه فاضلاب

در کلیه مواردی که نیاز به تصفیه فاضلاب باشد به خصوص زمانی که نیاز به کاهش زمان اجرای پروژه، سهولت اجرا و یا امکان جابجایی سیستم تصفیه در آینده وجود داشته باشد و یا در صورتی که ظرفیت فاضلاب پایین باشد با توجه به کمتر بودن هزینه پکیج تصفیه فاضلاب کاربرد خواهد داشت. لذا در انواع فاضلاب های بهداشتی، صنعتی و بیمارستانی این پکیجها مورد استفاده قرار می گیرد.

 

نصب پکیج تصفیه فاضلاب

با توجه به اینکه کلیه عملیات ساخت پکیج، انجام لوله کشی ها و نصب تجهیزات تا حد امکان در محل کارخانه سازنده انجام می شود لذا عملیات نصب سیستم تصفیه در زمان بسیار کوتاهی و به سادگی انجام می شود. جهت نصب پکیج پرتابل کارفرما میبایست برق ، یک انشعاب آب خانگی و فاضلاب ورودی را در محل پکیج آماده نماید.

 

بهره برداری از پکیج تصفیه پساب

اپراتوری و بهره برداری از پکیج تصفیه فاضلاب به دلیل اینکه جهت نظارت و اپراتوری یک فرایند شیمیایی یا بیولوژیکی و یا ترکیبی از فرایند های گوناگون انجام می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این پکیجها شرکت شاران به صورت تمام اتوماتیک طراحی و اجرا می شوند لذا دارای اپراتوری بسیار ساده ای می باشند. در پکیج تصفیه فاضلاب وظیفه اپراتور معمولا بازدید دوره ای از تجهیزات جهت اطمینان از عملکرد مناسب کلیه تجهیزات، ساخت محلول های مواد شیمیایی و سایر موارد مشابه می باشد که معمولا امکان اتوماتیک بودن آنها وجود نداشته و یا اینکه اتوماتیک نمودن آنها هزینه های غیر منطقی به پروژه تحمیل می نماید.

 

قیمت پکیج تصفیه فاضلاب

مهمترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پکیج تصفیه فاضلاب به شرح زیر می باشد.

  • دبی فاضلاب ورودی
  • کیفیت فاضلاب ورودی
  • کیفیت و استاندارد مورد نظر جهت پساب خروجی
  • نوع فرآیند انتخابی جهت تصفیه
  • نوع تجهیزات، برند تجهیزات و در نظر گرفتن رزرو جهت تجهیزات استفاده شده
  • جنس و آلیاژ و نوع پوشش دهی

 

شرکت های سازنده پکیج تصفیه فاضلاب

شرکت های سازنده پکیج تصفیه فاضلاب می بایست دارای تجربه و تخصص در طراحی و ساخت این پکیج ها باشند. این امر شامل مجموعه ای از تخصص های مهندسی محیط زیست ، مهندسی شیمی ، مهندسی مکانیک ، مهندسی برق ، مهندسی عمران و بیولوژی می باشد.