تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی انسانی | شرکت شاران صنعت

تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی - تصفیه خانه فاضلاب انسانی - تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی انسانی - تصفیه خانه پساب بهداشتی - هزینه ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی - هزینه اجرا تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی - سازنده تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی - مجری تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی

تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی یا به عبارتی تصفیه خانه فاضلاب انسانی برای فاضلابهای تولیدی از فعالیت های بهداشتی انسان در مقیاس های بزرگتر به ویژه در شهرک های بزرگ ، روستاهای بزرگ و شهرها استفاده می شود. با توجه به یکسان بودن ویژگی های فاضلاب در این تصفیه خانه ها ی فاضلاب معمولا از روش های بیولوژیکی استفاده می شود.

شرکت شاران صنعت در بخش تصفیه فاضلاب به عنوان یک شرکت طراح ، مجری و سازنده تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی انسانی خدمات خود را در مورد طراحی ، مشاوره و اجرای پروژه های تصفیه خانه بتنی فاضلاب بهداشتی انسانی به نحوه کلید در دست EPC ارائه می دهد. در صورتی که میزان دبی فاضلاب شما از حد مشخصی کمتر است می توانید جهت سهولت و سرعت در اجرای پروژه پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی انسانی را انتخاب نمایید.

 

کیفیت فاضلاب تصفیه شده تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی

کیفیت پساب تصفیه شده تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی انسانی در حدود استانداد محیط زیست است و در برخی موارد بر پایه خواسته کارفرما تصفیه خانه جهت استفاده مجدد و بازچرخانی آب طراحی و اجرا می گردد.

 

مقایسه تصفیه خانه بتنی فاضلاب بهداشتی با پکیج تصفیه فاضلاب بهداشتی

در تصفیه خانه های مربوط به جوامع بزرگ تر مانند شهر ها چون ابعاد تصفیه خانه مسلما بسیار بزرگ محاسبه می شود لذا اجرای تصفیه خانه بتنی از منظر مالی و فنی حتما اولویت خواهد داشت.

 

طراحی فرایند تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی انسانی

تصفیه خانه های فاضلاب بهداشتی با توجه به ماهیت فاضلاب بهداشتی و حجم فاضلاب که معمولا زیاد می باشد از روش های بیولوژیکی و به خصوص روش های هوازی بهره می گیرد. مهمترین آن ها به این شرح است:

فرآیند لجن فعال با هوادهی گسترده EAAS
فرآیند لجن فعال با بستر ثابت IFAS
فرآیند بیوراکتور غشایی با بستر متحرک MBBR

 

طراحی سازه تصفیه خانه بتنی فاضلاب بهداشتی

طراحی سازه برای معین کردن ضخامت بتن، نوع و فاصله آرماتورها، وسایر جزئیات سازه ای صورت می گیرد. از بین نرم افزار های گوناگون مورد استفاده در کشورمان می توان به نرم افزار SAP به عنوان یکی از معروفترین و پرکاربردترین نرم افزارها جهت طراحی سازه ای مخزن ها نام برد.

 

اجرای تصفیه خانه بتنی پساب بهداشتی انسانی

مواردی مرتبط با آرماتوربندی ، بتن ریزی و قالب بندی در اجرای انواع تصفیه خانه ها از جمله تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی اهمیت ، جزئیات و الزامات خاص خود را به نسبت سازه های متداول دارد. از جمله آب بند شدن کامل مخازن وسطوح مختلف در تماس با فاضلاب ، عمل آوری بتن،  استفاده از مواد آب بند و سایر مواد افزودنی ، عدم شن نما بودن سطح های بتنی ، اکسپوز بودن سطح های بتنی، جلوگیری از بوجود آمدن ترک در سازه برخی از این الزامات است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به صفحه تصفیه خانه بتنی فاضلاب مراجعه نمایید.

 

مزایای تصفیه خانه فاضلاب انسانی از جنس بتن مسلح

اجرا تصفیه خانه ها بهداشتی از جنس بتنی دارای مزیت هایی به شرح زیر است:

در دبی های بالاتر فاضلاب از لحاظ اقتصادی نسبت به پکیج تصفیه فاضلاب مقرون به صرفه تر است.
ممکن بودن طراحی و ساخت با ابعاد متنوع و فرم های مختلف
اگر از نظر فضا محدودیت وجود نداشته باشد می توان تصفیه خانه بتنی فاضلاب بهداشتی را بهترین گزینه جهت دبی های زیادتر فاضلاب از لحاظ مالی و فنی دانست.
به خاطر زمان عمر بالایی که بتن مسلح دارا است تصفیه خانه های بتنی در صورت اجرای صحیح از دوام بیشتری نسبت به سایر جنس ها برخوردارند.

 

بهره برداری از تصفیه خانه پساب بهداشتی

بهره برداری از تصفیه خانه بتنی فاضلاب انسانی به خاطر اینکه معمولا از روش های بیولوژیکی بهره می برد نیازمند تخصص مرتبط با فرایند های بیولوژیکی است که البته قابل آموزش است. با توجه به اینکه در تصفیه خانه ها سعی می شود فرایند به صورت اتوماتیک طراحی شود لذا این سیستم ها عموما دارای اپراتوری ساده ای هستند.

 

قیمت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی انسانی

هزینه ساخت تصفیه خانه فاضلاب بهداشتی به راحتی قابل محاسبه بوده و از موارد زیر تبعیت می کند:

طراحی سازه ای و کیفیت مصالح و مواد افزودنی به کار رفته در ساختمان تصفیه خانه
روش به کار رفته برای تصفیه که عموما بیولوژیک است.
ویژگیهای فاضلاب ورودی از لحاظ کمی و کیفی
مشخصات مورد نیاز برای پساب خروجی