تصفیه آب دریا | شرکت شاران صنعت

تصفیه آب دریا

از زمانی که رشد جمعیت به طور فزاینده ای در حال افزایش است و منابع fresh water به مقدار بسیار زیاد مصرف می شود، نمک زدایی از آب دریا به منظور، اصطلاحا “شیرین ساختن” آن در مصارف متعدد نیز گسترش یافته است. شرکت شاران صنعت ارائه دهنده انواع سیستم های تصفیه آب دریا با بهترین کیفیت و بالاترین راندمان عملکرد می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات شاران صنعت در زمینه تصفیه آب دریا با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب

فهرست

تصفیه آب دریا

فرایند های نمک زدایی به دو دسته تقسیم بندی می شود: جداسازی غشایی و تبخیر حرارتی.

فرایند های غشایی که به منظور نمک زدایی از آب دریا استفاده می شوند، به طور معمول از فشار مکانیکی، پتانسیل الکتریکی، یا یک گرادیان غلظت به عنوان نیروی محرکه به منظور دستیابی به جداسازی فیزیکی استفاده می شود. در نمک زدایی به روش حرارتی، از حرارت به منظور تبخیر آب از نمک های محلول استفاده می شود و در نهایت دوباره این آب تبخیر شده کندانس شده و به حالت مایع عاری از نمک های محلول تبدیل می گردد.

در ابتدا تکنولوژی حرارتی که در قسمت قبل اشاره شد، تنها روش در دسترس به منظور نمک زدایی از آب دریا بود تا اینکه در اوایل ۱۹۶۰ سیستم های اسمز معکوس گسترش یافت. با گسترش تکنولوژی اسمز معکوس رفته رفته اکثر نمک زادیی ها از آب دریا به این روش انجام شد و همچنین بازده و کیفیت بالاتری را حاصل می شد.

همچنین امروزه علاوه بر روش های متداول تصفیه آب که درمنوی محصولات توضیح داده شده است، روش های نوین دیگری نیز به منظور تصفیه آب دریا استفاده می گردند که از جمله آنها می توان به نانوفیلتراسیون و الکترودیالیز اشاره نمود.

همچنین روش های نوین دیگری نیز در حال توسعه می باشند که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

  • Forward Osmosis) FO)
  • Membrane Distillation) MD)
  • Freeze/Thaw
  • Capacitive Deionization) CDI)
  • Supercritical Desalination) SCD)