تصفیه آب خانگی | شرکت شاران صنعت

تصفیه آب خانگی

آب شرب مورد استفاده در مناطق مسکونی یکی از موضوع های اصلی جوامع امروزی است. کیفیت آب شرب بر سلامت انسانها به طور مستقیت تاثیر می گذارد، درنتیجه استفاده از روش های تصفیه آب خانگی می تواند کمک شایانی به حفظ سلامت انسانها کند. در همین راستا شرکت شاران صنعت یکی ارائه دهنده خدمات و محصولات در زمینه تصفیه آب خانگی به صورت پکیج های تصفیه آب خانگی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید. همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت محصولات شاران صنعت در زمینه سیستم های تصفیه آب خانگی با کارشناسان ما در شرکت تماس حاصل فرمایید.

ادامه مطلب

تصفیه آب خانگی

امروزه به دلیل نقص ایمنی در شبکه های توزیع آب، آلاینده های نامطلوب به راحتی و به سرعت کیفیت آب را تحت تاثیر قرار می دهند. این آلاینده ها می توانند گاز های محلول، مواد معدنی و دیگر ترکیبات را شامل شوند. سه دسته بندی کلی برای کیفیت آب وجود دارد.

  • کیفیت آب از لحاظ پارامترهای فیزیکی
  • کیفیت آب از لحاظ پارامترهای شیمیایی
  • کیفیت آب از لحاظ پارامترهای بیولوژیکی

در واقع آلاینده های آب می تواند تمام جنبه های کیفی آب را تحت تاثیر قرار دهد. مزه، بو، کدورت و رنگ خواص فیزیکی آب هستند که می توانند تحت تاثیر مستقیم این آلاینده ها قرار گیرند و کاملا توسط مصرف کننده قابل تشخیص احساس شود. تمام آب های طبیعی (صرف نظر از منبع آن) شامل مقادیر متفاوتی، هرچند بسیار کم از میکروارگانیسم های آلاینده هستند. این میکروارگانیسم ها تنها با استفاده از میکروسکوپ قابل مشاهده هستند و شامل ویروس ها، باکتری ها و پرتوزئرها می باشند. توجه نمایید که برخی از این آلاینده ها ی باکتریایی سبب بروز بیماری شده و برخی دیگر تنها رنگ، بو، مزه و کدورت آب را تحت تاثیر قرار می دهند. مواد محلول در آب های زیر زمینی می تواند شامل یون ها آهن، منیزیم، کلسیم، منگنز، سدیم، بی کربنات، سیلیکا، سولفات، کلراید، نیترات و فلوراید باشد که این مواد در واقع عوامل شیمیایی هستند که کیفیت شیمیایی آب را تحت تاثیر قرار می دهند.

به منظور تصفیه آب خانگی می توان از روش های متعددی استفاده نمود که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است.

  • روش های فیلتراسیون
  • روش های اکسیداسیون
  • روش های تعویض یونی
  • اشعه ماورای بنفش
  • هوادهی

در روش های فیلتراسیون از فیلترها، جداکننده ها، فیلتر های کارتریج، فیلتراسیون به روش کربن فعال و فرآیند غشایی که یک نوع فیلتراسیون است، استفاده می شود. همچنین در روش های اکسیداسیون از فرآیند کلر زنی، ازن زنی و اکسیداسیون توسط پرمنگنات پتاسیم و فیلترهای اکسنده کاتالیستی استفاده نمود.