تصفیه فاضلاب صنایع الکل سازی | شرکت شاران صنعت

تصفیه فاضلاب صنایع الکل سازی - تصفیه پساب الکل سازی - تصفیه فاضلاب الکل سازی - تصفیه فاضلاب صنعت الکل سازی - تصفیه فاضلاب کارخانه الکل سازی

تصفیه فاضلاب صنایع الکل سازی یا تصفیه پساب الکل سازی با توجه به بار آلی و در واقع BOD و COD بسیار بالای اینگونه فاضلاب ها از ویژگی های خاصی برخوردار است. محصولات این شرکت در زمینه تصفیه فاضلاب این صنایع شامل پکیج تصفیه فاضلاب الکل سازی و تصفیه خانه فاضلاب الکل سازی از جنس بتن مسلح است.

 

تعریف صنایع الکل سازی – فاضلاب الکل سازی

امروزه الکل یک ماده شیمیایی پرکاربرد در زندگی انسان محسوب می گردد که در موارد زیادی از جمله پزشکی ، مواد آرایشی ، صنایع غذایی و غیره کاربرد دارد. کارخانجات الکل سازی معمولا از ترکیبات اولیه قندداری مانند خرما ، نیشکر و بعضی میوه ‌های شیرین جهت تولید الکل استفاده می نمایند. در کارخانه های کشورمان عموما چغندر قند و ملاس نیشکر جهت ساخت الکل تخمیری بکار می رود.

 

برخی از کارخانجات الکل سازی ایران – تصفیه پساب الکل سازی

برخی از کارخانجات الکل سازی ایران که نیازمند سیستم تصفیه فاضلاب صنایع الکل سازی می باشند به شرح ذیل می باشد:

  • شرکت خمیر مایه و الکل رازی اهواز
  • الکل سازی فناوران خرمشهر
  • الکل سازی پیرانشهر
  • تولیدی الکل و مواد غذایی بیدستان
  • الکل سازی نصر لرستان

 

مهمترین محصولات صنایع الکل سازی

محصول اصلی صنایع الکل سازی شامل الکل طبی ( اتانول ) ، الکل صنعتی ( متانول ) و روغن الکل می باشد.

 

اهمیت تصفیه فاضلاب صنعت الکل سازی

فاضلاب الکل سازی دارای مقادیر بسیار بالایی جهت BOD و COD هستند و به شدت آلوده کننده محیط زیست هستند به صورتیکه دفع مستقیم آن ها در خاک باعث کاهش کیفیت خاک و نابودی محصولات کشاورزی و تخلیه آن ها در رودخانه و دریا موجب تهدید حیات آبزیان می شود.

 

مشخصات فاضلاب کارخانجات الکل سازی

فاضلاب کارخانجات الکل سازی به علت BOD و COD بسیار بالا و داشتن مواد سمی مانند ترکیبات فنلی و همچنین دارا بودن pH پایین به عنوان یکی از آلاینده های محیط زیستی شناخته می شوند.

 

روش های تصفیه فاضلاب الکل سازی

فاضلاب صنایع الکل سازی دارای مقادیر زیاد BOD و COD هستند به صورتی که جهت تصفیه آن ها تلفیقی از روش ها مورد استفاده قرار می گیرد که معمولا شامل ترکیبی از انواع روش های متداول مانند روش فیزیکی ، روش شیمیایی ، روش بیولوژیکی ، روش فیلتراسیون و اکسیداسیون پیشرفته می باشد. در بسیاری از موارد استفاده از روش بایورآکتور غشایی MBR نیز می تواند موثر باشد.

 

پکیج تصفیه فاضلاب صنایع الکل سازی

استفاده از پکیج تصفیه فاضلاب صنعت الکل سازی وقتی میزان حجم فاضلاب اندک و پیرو آن اندازه پکیج کوچک تر می شود از نظر مالی اولویت پیدا می نماید.

 

تصفیه خانه فاضلاب صنایع الکل سازی

استفاده از تصفیه خانه در کارخانه الکل سازی وقتی میزان حجم فاضلاب افزون تر و پیرو آن اندازه تصفیه خانه بزرگ تر می شود از نظر مالی اولویت پیدا می نماید.